Rosso di Montalcino 2015, DOC, Toscana - Pietranera
Obrázek

Rosso di Montalcino 2015, DOC, Toscana - Pietranera

Itálie, Toscana, Pietranera

100% Sangiovese grosso
Barva vína je zářivá, jiskrná, rubínová, s vysokým leskem a bohatou viskozitou. Vůni a ústní aroma komponují tóny tmavého peckovitého i lesního ovoce, vanilky a koření. V ústech je výraz vína štědrý, taniny jsou ušlechtilé a celkový výraz je harmonický. Hektarový výnos je 45hl a roční produkce Rosso di Montalcina je 4 miliony lahví. Víno je školeno po dobu 9 měsíců v sudech.

435 Kč

včetně DPH
Skladem 21 ks
Osobní odběr už následující pracovní den v Praze na prodejně. Kurýrem po Praze do 1 pracovního dne a mimo Prahu do 2 pracovních dnů u vás.
Více o dopravě

Itálie, Toscana, Pietranera

100% Sangiovese grosso
Barva vína je zářivá, jiskrná, rubínová, s vysokým leskem a bohatou viskozitou. Vůni a ústní aroma komponují tóny tmavého peckovitého i lesního ovoce, vanilky a koření. V ústech je výraz vína štědrý, taniny jsou ušlechtilé a celkový výraz je harmonický. Hektarový výnos je 45hl a roční produkce Rosso di Montalcina je 4 miliony lahví. Víno je školeno po dobu 9 měsíců v sudech.

Parametry

ZeměItálie
OblastToscana
VinařstvíPietranera
Archivace4 - 10 let
Ročník2015
Obsah0,75 l

Ověřeno našimi zákazníky

100 % zákazníků doporučuje
náš obchod
(z 76 recenzí).
Prohlédnout hodnocení na Heureka.cz

"jsem stoura, ale zatim jsem nic nenasel ;)"

Ověřeno zákazníky před 1 rokem

"naprosto profesionalni pristup a velmi rychle zpracovani objednavky!"

"Rychlost a surové doručení"

"Rychlé dodání"

"rychlé vyřízení objednávky zajímavá nabídka"

"Přijemné jednání, rychlé dodání"

Ověřeno zákazníky před 11 měsíci

"nakupoval jsem opakovane a opakovane a jsem velmi spokojen"

Ověřeno zákazníky před 10 měsíci

"Rychlé vyřízení objednávky Výhodné slevy u 6 lahví"

"Nemohu si stěžovat, objednával jsem poprvé. Jinak rychlé jednání."

"Dobrá selekce excelentních vín."

Ověřeno zákazníky před 10 měsíci

Další informace

Historie: Potenciál celého vinařského kraje Montalcino byl téměř nevyužitý až do roku 1960. Souviselo to s důležitými historickými událostmi, které se udály v Itálii v minulém století: Dvě světové války, ekonomický vývoj v padesátých letech a následující ekonomická krize venkova – to vše negativně ovlivnilo rozvoj vinařské aktivity. Teprve v osmdesátých letech minulého století zvýšení produkce a kvality místních vín se stává zdrojem hrdosti italského vinařství.

Ve stejné periodě vzniká přímá návaznost mezi tradicí místního vinařství a komercializací vyprodukovaných vín. Představiteli této spolupráce jsou rodiny Biondi Santi a Villa Banfi.

Jejich spolupráce přinesla úspěchy a víno Rosso di Montalcino získalo označení DOC, což odpovídá „ověřenému označení původu.“

Zeměpisná poloha: Montalcino je menší město, ležící v srdci údolí Orcia, v kraji toskánském, přibližně 40km jižně od důležité historické lokality- města Sienne.

Vinohrad a terroir: Celková rozloha místních vinohradů je 3.500ha. Vinohrady se rozkládají na pahorkatině a různě orientované svahy nad nimi vytvářejí rozdílné mikroklimatické podmínky.

Mezo-klimatické podmínky jsou středomořského charakteru (vzdálenost od moře je 40km) a blízkost hory Monte Asiata chrání vinohrady před bouřkami a krupobitím.

Půdní skladby tvoří tvrdý vápenec i opukové vápence, jílové břidlice a na několika plochách říční usazeniny.

Vše skladem
doručení do 24 hodin
Doprava ZDARMA
při nákupu nad 3000 Kč
Možnost osobního
odběru
Zboží je provázáno
exkluzivitou
Špičková vína od malých
a středních producentů